Miło nam poinformować, że dobiegają końca prace przy projekcie. Gotowe są już sale, montowany jest sprzęt do rehabilitacji i zabawy. Wkrótce całość zostanie przekazana do użytkowania. Wszystko po to, aby uprzyjemnić, uatrakcyjnić i podnieść standard leczenia pacjentów w Rafałówce, zgodnie z naszą dewizą „dbamy o zdrowie i uśmiech każdego dziecka”.

To nasz projekt, który mieszkańcy wybrali do realizacji w 2019 w ramach Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. W projekcie zawarliśmy  adaptację pomieszczeń oraz zakup urządzeń do celów rehabilitacyjno-relaksacyjnych  m.in. w rowerów treningowych i zestawów multimedialnych np. magiczna ściana i magiczny dywan.

Zajęcia rekreacyjne w formie zabawy przy wykorzystaniu rowerów rehabilitacyjnych oraz nowoczesnego interaktywnego sprzętu przynoszą dzieciom ogromną przyjemność, mają korzystny wpływ na pracę układu mięśniowego, krążenia, oddechowego i innych narządów. Zabiegi ruchowe przez swą różnorodność dostarczają pozytywnych doznań takich jak relaks, odprężenie, rozluźnienie i powrót pozytywnej energii. 

W imieniu dzieci, bardzo dziękujemy wszystkim biorącym udział w głosowaniu!